Rob’ın Saati

Türkiye’nin İlk Robert Pattinson Hayran Sitesi – Kaynağından Doğru ve Kaliteli Haber;

Bizler robertpattinson-tr.com ekibi olarak, tamamen Robert Pattinson’ın Türk Hayranlarını Rob’un hayatındaki gelişmelerden haberdar etmek amacı ile bu siteyi oluşturduk. Üzülerek belirtiriz ki, kendisine olan hayranlığımız dışında Robert Pattinson ile uzaktan, yakından herhangi bir ilişkimiz yoktur.

Bizi Facebook’dan da takip edin..!!

Bizi Twitter’dan da takip edin!

Gelecek Dünyalar!

The Lighthouse
Yönetmen: Robert Eggers
Rol: Ephraim Winslow
Durumu: Tamamlandı
Vizyon Tarihi:19, 20 ve 21 Ekim - Filmekimi 2019
Film ile İlgili Haberler

The King
Yönetmen: David Michôd
Rol: The Dauphin
Durumu: Tamamlandı
Vizyon Tarihi: 1 Kasım 2019 Netflix
Film ile İlgili Haberler

Waiting for the Barbarians
Yönetmen: Ciro Guerra
Rol: Mandel
Durumu: Tamamlandı
Vizyon Tarihi: Ağustos 2020 - VOD Platformlarında
Film ile İlgili Haberler

Tenet
Yönetmen: Christopher Nolan
Rol: ?
Durumu: Post-Production
Vizyon Tarihi: 26 Ağustos
Film ile İlgili Haberler

The Batman
Yönetmen: Matt Reeves
Rol: Batman/Bruce Wayne
Çekim Tarihi: 6 Ocak 2020
Bitiş Tarihi: ?
Vizyon Tarihi: 1 Ekim 2021
Film ile İlgili Haberler

The Devil All the Time
Yönetmen: Antonio Campos
Rol: Preston Teagardin
Durumu: Post-Production
Vizyon Tarihi: 16 Eylül 2020 Netflix
Film ile İlgili Haberler

The Stars at Noon
Yönetmen: Claire Denis
Rol: ?
Çekim Tarihi: ?
Bitiş Tarihi: ?
Vizyon Tarihi: ?
Film ile İlgili Haberler

Ülkelere Göre Ziyaretçi Dağılımı

free counters

Edward Cullen

Edward Cullen

Genel

* İsim: Edward Anthony Masen Cullen
* Doğum tarihi: 20 Haziran 1901
* Doğum yeri: Chicago, Illinois
* Şu an yaşadığı yer: Forks, Washington
* Konum: Vampire
* Dönüşüm tarihi: 1918
* Dönüşümü gerçekleştiren: Carlisle Cullen

Fiziksel Görünüş

* Saç rengi: Bronz
*Güz rengi: Vampirken altın rengi vejeteryanken yani insanları avlamadığı zaman)
*Boy:1,88-6.02″

*Diğer: Edward evlatlık olan diğer iki kardeşine göre çok daha ince vücutlu fakat aynı zamanda cok kaslı ve güçlü yapılı olarak anlatılıyor. Bella görünüş olarak diğer iki erkek kardeşine göre çok daha genç bir görünümlü ve nefes kesici olarak anlatmıştır.

İlişkileri

*Aile: Annesi ve babası Edward 1918 yılında vampirliğe dönüşmeden önce ölmüşlerdir. Annesinin adı Elizabeth, babasının adı da tıpkı kendisi gibi Edwarddır.Edwardın ailesinin ölümünden hemen sonr Carlisle onun üvey babası olmuş bundan kısa bir süre sonra da Esme üvey annesi olmuştur. Evlatlık edinilmiş kardeşleri ise Emmett, Alice, Rosalie, and Jasperdır.

* Ruh eşi: Bella Swan

*Arkadaşlar: Tanya ve Alaskadaki tüm Denali klanı
* Meslek:Öğrenci

Kişilik/Karakter

*Özel Yetenekler/Beceriler: Edward çevresinde bulunan herhangi bir insanın beynındeki düşüncelerini her an okuyabilme yeteneğine sahiptir.Ayrıca insanları düşüncelerine göre birbirinden ayırabiliyor ve düşüncesini okuduğu kişiyle yakınlığına bağlı olarak bir kaç km öteye kadar bu düşüncelerı duyabiliyor.
* Hobileri: Arabalar, müzik, piyano çalmak.
* İlgileri: Edward birkaç kez Carlisle’ın asistanı olarak tıp fakültesine gitti fakat insan kanının kokusuna dayanıklılığı doktor olmaya yetecek kadar kuvvetli değildi.
* Tanım: Edward tamamiyle mükemmel bir centilmen ve Bellaya karşı aşırı koruyucudur. Bella onun konuşma şeklini sık sık “başka bir yüzyıldan gelmiş gibi” diye tanımlar. Edward bazı zamanlarda fazla hassas olabiliyor örneğin büyük bir flat screen Tv yi ortadan ikiye parçalayabiliyor.(Yeni Ay, sf. 535) Nazik, terbiyeli, olgun, çok zeki ve sevgi dolu gibi özelliklerin tamamını kendisinde toplamıştır. Öncelikleri Bella ve kendi ailesidir.

Karışık Bilgier

* Araba: Gümüş rengi Volvo S60R ve siyah Aston Martin V12 Vanquish.
* Muzik: Linkin Park’tan Klasik müziğe kadar her tür.

Kişisel Tarihçe

Edward 20 Haziran 1901de Chicago’ da çok varlıklı bir aile olan Elizabeth ve Edward Masen’ın oğlu olarak dünyaya geldi.17 yaşındayken grip salgını yayıldı ve Edward’a da bulaştı. Edward, ailesi ve kendisi hastalığa yakalanmadan önce askerliğe kaydını yaptırmayı planlıyordu. Babası oldukten sonra hayatta kalan annesi son nefesinde, o sırada doktoru olan Carlisle’a oglunu yaşatması için elinden ne geliyorsa yapmasını söyledi. Carlisle Edward’ın da bu hastalıktan sağ kurtulamayacağını çok iyi biliyordu ve artık kendisi de yalnızlıktan iyice bunaldığı için yanına arkadaş olarak Edward’ı vampire dönüştürmeye karar verdi ve dönüşümden sonra Edward’ın düşünce okuma kabiliyetiyle ödüllendirildiğni keşfetti. Edward akısa sürede Carlisle’ ın vejeteryan diyetine ayak uydurdu fakat ilk vampire dönüştügu zaman diliminde yeni vampirlerin geçirdiği periyot olan “isyankar ergenlik ” döneminde(Alacakaranlik, sf. 342) krıiminal bir dönem geçirip kendini bulmak adına ondan uzaklaşmıştr. Fakat bu kriminal yaşam biçimi Edward’a uygun değildi ve dayanma gücü her geçen gün daha iyiye gitmeye başladı. Bu yüzden Edward Carlisle ve diğer Cullen ailesiyle yaşamak için geri döndü.

Benzersiz statülerinden dolayı Cullenlar sık sık yer değitirmek zorundayılar ve Forks’ da yağmurlu ikliminden dolayı son yerlesşik bölgeleri oldu. Burası Edward’ın Bella ile tanıştığı ve hayatının sonsuza kadar değiştiği yerdir ayrıca. Kokusunu ilk duyduğu anda Bella’yı avlayabilmek adına tüm Biyoloji sınıfındaki öğrencileri öldürmeyi göze alacak kadar karşı konumaz bir şekilde etkilenmiştir. Çok büyük bir dayanma gücüyle okuldan çıkıp, Alaska’ya kaçmadan önce Carlisle ‘ı ziyaret etmiştir. Sadece Bella’nın kokusundan etkilendiği için değil ayrıca onun düşüncelerini okuyamadığı için de karmakarışık olmustur. Uzakta bu konu üzerine düşününce Bella’nın sarhoş edici kokusuna dayanmayı oğrenebileceğine karar verir. Gelecek birkaç haftayı Bella’yı anlamaya calışarak geçirir fakat başarılı olamaz.Bella’ya carpmak üzere olan bir vani insanüstü bir güçle ittirerek onu olümden kurtarir.

İşte bu zamnalarda Edward Bella’ya karşı olan hislerinin ciddiyetini anlar fakat bu hisleri kontrol altında tutmak için kendi içinde savaşlar verir.Arkadaşlıkları gün geçtikçe büyür ve aşka dönüşür. Bella’yı ailesiyle tanıştırmaya götürdüğü zaman kötü niyetli vampirlerle karşılaşırlar ve başlarındaki James Bella’yı avlamak için hazırlıklara başlar.Cullen’lar birlik olup o günü kurtarmayı başarırlar.

Bella’nın doğum günü için Alice ve Edward sürpriz bir doğum günü partisi hazırlarlar fakat kabus o zaman başlar. Bella’nın hediyelerini açarken, parmağını bir kağıtla kesmesinin ardından Jasper kontrolünü kaybeder ve Bella’ya saldırır. Bu durum bütün Cullen ailesinin Forks’dan taşınmasına ve Edward’ın Bella’yı kendi iyiliği için terk etmesine neden olur. Edward acı içindeki geçirdiği bu zamanlarını James’in eski sevgilisi Victoria’ yı takip ederek ve bir gün Bella ile birlikte olmayı umut ederek geçirir. Edward artık Bella’sız bir gün bile geçiremeyeceğini anladığı vakit , Bella’nın öldüğüne dair acı haberi duyar.Büyük bir yıkımla, Volturi’nin kendisini öldürmesi için yalvarmak ya da onları zorlamak üzere İtalya’ya doğru yola çıkar .Şimdide Bella Alice ile birlikte onu kurtarmaya gelmiştir.

Edward ve Cullen ailesinin Forks’a tekrar taşınmasından sonra kasabada gizemli ölümler olmaya başar.Bu ölümleri gerçeklesştirenlerin yeni doğan vampir askerler olduğu anlaşılması üzerine Cullen’lar onları yok etmek için plan yapmaya başlarlar.Bu arada Bella’nın kurtadam arkadaşı Jacob Black de bu gruba yardımcı olmak için seferber olur. Edward her ne kadar Jacob’ın varlığından rahatsızlık duysa da Bella’ya hislerini belli etmemeye calışır. Jacob’ında yardımıyla, Victoria ve onun yeni askeri Riley’ nin başını oluşturduğu askeri grubu yenip onları yok etmeyi başarırlar. Bella’nın vampire dönüşmek için yaptığı ısrarlara dayanamayan Edward onu dönüştürmek için önce evlenmeyi şart koyar ve ona layık olduğu evlilik gecesini yaşatacağına dair söz verir…

* Filmlerde Edward Cullen Rolunu Canlandıran Aktör: Robert Pattinson

robert-pattinson-model.jpg

149 yorum alan yazıEdward Cullen

 • avatar MervEvrem

  edward clulen kitaptaki karakteriyle ve bu siteden öğrendiğimiz bilgilere dayanarak ki karakteriyle herkesi kendine hayran bırakıyor.

 • avatar edward_gzem

  bu hayrn olmkla tanmlanmıck kdr müthş bişiGrinGrinGrin

 • avatar ase

  çok süper hangi dergide görsem alıyom yakışıklım benim bella yla çok yakışıyorsunuz

 • avatar edward_hilal_cullen

  bende hangi dergide görsem alıyorum bide elimde olmasan küçük bi yazı yada resim olsa bile çığlık atıyorum

 • avatar atkn

  arabası c30: S60R DEİL.

 • avatar ssheda

  o herkezi büyüLÜyor bAYIlIYORUM ONA bayıLıyorummmmmmmmmm…

 • avatar edizel

  bn bayılıyorum yaa çok şeker insanüstü bişi gerçekten bebeimmmmm!! türkiyeye gel robert!!!!!

 • avatar destina_edward

  çoook yakışıklısın aşkımmmmmmmm
  of yhaaa bayılıyrum ben bu rob’a çok yakışıklı niye bu kadar yakışıklısın sen yhaaaaaa

 • avatar bilgem

  kurban olurum senii verene<3

 • avatar aylax

  ayy bu fotosuna bayılıom yaa Smile aşkımmmmm<3

 • avatar twilightkolik

  edward is perfect!!!!!!!!!!!!!!!!

 • avatar rob93

  bişe sorabilir miyim? aslında bunu bilmem lazım ama siznde fikirlerinzi merak ettim. biz ya da ben edwarda mı yoksa robet mi aşık olduğumuz için bu sitedeyiz?:S

 • valla ikiside olabilir bnde bilmiorum Grin

 • avatar bushra92

  hmm bu kişiden kişiye değişir bence Smile ben mesela kitap ı okuduğumda edward a aşık oldum zaten olmamak mümkün değil harika bişi yaaaw Smile sonra filmini izledim anaam rob u gördüm sonra biraz araştırma falan yapınca çocuk çok tatlı dedim sonra bilmiyorum nasıl oldu tüm hayatımı kapladı Grin

 • avatar zsuedwardbellarenesme

  bn edward a aşık oldum sonra rob un röportajlarını okudum izledim falan we dedim bu çocuk muh te şemm

  bushra92: hmm bu kişiden kişiye değişir bence ben mesela kitap ı okuduğumda edward a aşık oldum zaten olmamak mümkün değil harika bişi yaaaw sonra filmini izledim anaam rob u gördüm sonra biraz araştırma falan yapınca çocuk çok tatlı dedim sonra bilmiyorum nasıl oldu tüm hayatımı kapladı

  we katılıyorm

 • avatar _qZmedwaRd_

  zaten bi insanın bi karakteri canlandırabilmesi için azda olsa davranışlarının,duygularının benzemesi gerekir.bu da öle bişe ve ben sonsuza kadar beklicem…Grin

 • avatar melankoli_q

  edward cullen tek kelimeyle harika bir aktör umarım başarılarının devamı gelir.. ki geleceğinden eminim..

 • avatar wampire_team_07

  melankoli_q: edward cullen tek kelimeyle harika bir aktör umarım başarılarının devamı gelir.. ki geleceğinden eminim..

  edward bi aktör diil robert bi aktör ewet eğer o edward cullen ı robert pattinson die değiştirirsek aynen

 • avatar rob_um

  tam kendine uygun bi karakter bence.

 • avatar h@z@l

  çok yakışıklı

 • avatar Reneesme-Edward

  Ayyy yerim ben Edward Karakterli Robertımı <3

 • avatar edward_m

  zsuedwardbellarenesme: bn edward a aşık oldum sonra rob un röportajlarını okudum izledim falan we dedim bu çocuk muh te şemm we katılıyorm

  aynen katılıorumm Grin

 • avatar numb

  Bugün edward’ın dogum günü Smile İyiki dogdun edward…

 • avatar irmak

  numb: Bugün edward’ın dogum günü İyiki dogdun edward…

  aaa eed bunu tamamen unutmuşumm kutlu olsunn doğum günü cnmm yha ii ki doğmuş

 • avatar numb

  irmak: aaa eed bunu tamamen unutmuşumm kutlu olsunn doğum günü cnmm yha ii ki doğmuş

  Bence bugüne özel birşeyler yapılmalı.Modlara selam olsun Smile

 • avatar numb

  numb: Bence bugüne özel birşeyler yapılmalı.Modlara selam olsun

  Yapılacak mı acaba Smile

 • avatar misspattinson

  hayatımın anlamı….ed seni SEWİOMMMM…..

 • avatar spunk ransom

  edward’ı daha iyi kim oynardı bilemiyorum Grin

 • avatar denpatt

  aşkımmm benimm yaaaaaaa böle bi insan olamaz dünyada seni çok seviorummmmm

 • avatar alice and edward love

  seni çok seviyorummmm

 • avatar ozlem_robert

  edward burada stephenıe meyerın tanımladıgından daha guzel anlatılmış.ama stephenıe ablamız olmasa bunlarda yazılamazdı.edward a bu yazıyı okuduktan sonra bırkez daha asıkoldum.bellanın yerınde olmayı ne kadarda isterdım.

 • avatar Edward_cereN

  ozlem_robert: edward burada stephenıe meyerın tanımladıgından daha guzel anlatılmış.ama stephenıe ablamız olmasa bunlarda yazılamazdı.edward a bu yazıyı okuduktan sonra bırkez daha asıkoldum.bellanın yerınde olmayı ne kadarda isterdım.

  aynen bende çok isterdim zaten onun için ölürümmmmmmmm yok böle bişi allah özene bözedne yaratmışşşşşşşşşş ben edward olarak tanıyıp asık oldum ama sonuçta edwarda hayat veren robert o yüzden ikiside benim askımmmmmmmmm

 • avatar tuba06

  çokkk tatlı

 • avatar robert09

  bole tatlılık olr mu yaaa olumm yada yaınden dırılışm keske edwardaın elınden olsa

 • avatar asmelay1996

  Ya ben televizyonu parçaladığı yeri hatırlamıyorum.Ki bu İngilizcesi olması gerek.Yeni Ay o kadar uzun değil.Ben sadece camı parçaladığı yeri hatırlıyorum. Question

 • avatar robalara

  çok yakışıklııııı oluyom onun için Heart

 • avatar midnightsun_midnightsun

  edward da bayılıyorummm keşke türkiyede de bir gala yapsalar Big Frown Big Frown ne kadar güzzel olur ama resimlerini ve filmde görmek de yeterli benim içinn Smile Grin Pig

 • avatar midnightsun_midnightsun

  Edward_cereN: aynen bende çok isterdim zaten onun için ölürümmmmmmmm yok böle bişi allah özene bözedne yaratmışşşşşşşşşş ben edward olarak tanıyıp asık oldum ama sonuçta edwarda hayat veren robert o yüzden ikiside benim askımmmmmmmmm

  bencede katılıyorum ama keşke stephenie ablamız şu geceyarısı güneşi adlı kitabıda çıkarsa ne kadar güzel olur değil mi?
  edwardın ağzından anlatılan kitabı Frown Frown dua edelim de çıkarsın kitabı Shy Shy

 • avatar -alice-

  bence de ‘midnight sun’ kitabını çıkarsın.o kitap da önemli.çünkü edwardın düşüncelerini anlatıyor. Smile

 • avatar ares_irem

  allahım ben böyle bi karakter görmedim yaaa keşke her insan ona benzese Grin Grin

 • avatar twillight

  benimde canım Heart Heart her bakımdan

 • avatar Gisem Cullen

  Off gerçekmi bu yaa Heart Heart

 • avatar aysee

  edward dün gece çok güzeldi en yakın yazmanda tekrarlayalım.. vampirler sarhoş olur muymuş? bana bi şey daha ögrettin hahaha seni seviyorum.. Beauty

 • avatar eliz (Ekip Üyesi)

  aysee Edward’ı da mı sahiplendin Grin neyseki kendisi çok hızlı, bir gün içinde pek çok yerde bulunuyor ve enerjisi pek tükenmiyor. onun nimetlerinden bol bol yararlanalım diyorum Grin

 • avatar aysee

  şşşşt eliz Bella duymasın Grin film için sözleşme war ayrılamıyo : Nerd summit işte Razz ama ondan sonra free Grin hepimize yeter Grin

 • avatar eliz (Ekip Üyesi)

  Bella gitsin çocuk doğursun, Edward bana lazım.. Grin

 • avatar maya

  eliz (Ekip Üyesi): Bella gitsin çocuk doğursun, Edward bana lazım..

  ehuhe doğru valla

 • avatar aysee

  bana? vs. bize? Thinking

 • avatar eliz (Ekip Üyesi)

  ahaha paylaşımcı olmayan eliz bir an hortlamış Grin
  Edward hepimize yeter Razz

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.