Rob’ın Saati

Türkiye’nin İlk Robert Pattinson Hayran Sitesi – Kaynağından Doğru ve Kaliteli Haber;

Bizler robertpattinson-tr.com ekibi olarak, tamamen Robert Pattinson’ın Türk Hayranlarını Rob’un hayatındaki gelişmelerden haberdar etmek amacı ile bu siteyi oluşturduk. Üzülerek belirtiriz ki, kendisine olan hayranlığımız dışında Robert Pattinson ile uzaktan, yakından herhangi bir ilişkimiz yoktur.

Bizi Facebook’dan da takip edin..!!

Bizi Twitter’dan da takip edin!

Gelecek Dünyalar!

The Lighthouse
Yönetmen: Robert Eggers
Rol: Ephraim Winslow
Durumu: Tamamlandı
Vizyon Tarihi:19, 20 ve 21 Ekim - Filmekimi 2019
Film ile İlgili Haberler

The King
Yönetmen: David Michôd
Rol: The Dauphin
Durumu: Tamamlandı
Vizyon Tarihi: 1 Kasım 2019 Netflix
Film ile İlgili Haberler

Waiting for the Barbarians
Yönetmen: Ciro Guerra
Rol: Mandel
Durumu: Tamamlandı
Vizyon Tarihi: ?
Film ile İlgili Haberler

Tenet
Yönetmen: Christopher Nolan
Rol: ?
Durumu: Post-Production
Vizyon Tarihi: 17 Temmuz 2020
Film ile İlgili Haberler

The Batman
Yönetmen: Matt Reeves
Rol: Batman/Bruce Wayne
Çekim Tarihi: 6 Ocak 2020
Bitiş Tarihi: ?
Vizyon Tarihi: 25 Haziran 2021
Film ile İlgili Haberler

The Devil All the Time
Yönetmen: Antonio Campos
Rol: Preston Teagardin
Durumu: Post-Production
Vizyon Tarihi: 2020 Netflix
Film ile İlgili Haberler

The Stars at Noon
Yönetmen: Claire Denis
Rol: ?
Çekim Tarihi: ?
Bitiş Tarihi: ?
Vizyon Tarihi: ?
Film ile İlgili Haberler

Ülkelere Göre Ziyaretçi Dağılımı

free counters

Rosalie Hale

Genel Bilgiler
İsim: Rosalie Lillian Hale
Doğum Tarihi: 1915
Doğum Yeri: Rochester, New York
Yaşadığı Yer: Forks, Washington
Durumu: Vampir
Dönüşüm Tarihi: 1933
Dönüştürücü: Carlisle Cullen

Dış Görünüşü
Saç Rengi: Sarı
Göz Rengi: Vampir Sarısı
Boyu: 175 cm
Diğer: Bella Rosalie’yi ilk gördüğünde onu bir “heykel gibi … çok güzel bir varlık … onunla aynı odada bulunan her kızın kendine olan güveni sarsılır” diye tanımlamıştır. (Alacakaranlık, sayfa 18)

İlişkileri
Aile: Rosalie insan iken Rochester, New York’ta, babası, annesi ve iki erkek kardeşi ile yaşamıştır. Vampir ailesi Carlisle ve Esme ve kendinden küçük olan Edward, Bella, Alice ve Jasper’dan oluşmaktadır. Yiğeni Renesmee Carlie Cullen’dır.
Ruh Eşi: Emmett Cullen ile evlidir.
Arkadaşları: Tanya ve Alaska’da yaşayan Denali Klanının diğer fertleri
Mesleği: Öğrenci

Kişilik
Özel Yetenekleri: Her ne kadar Alice veya Edward gibi özel yeteneklere sahip olmasa da, Rosalie dünyadaki en güzel kız olarak tanımlanmaktadır. Edward Bella’ya ailesinin özel yeteneklerinden bahsederken, Rosalie’nin yeni vampir yaşantısına azim ve inatçılığını getirdiğini söylemiştir. (Alacakaranlık, sayfa 307)
Hobileri: Müzik, araba tamiri
Tanım: Rosalie insan yaşantısında da, vampir yaşantısında olduğu gibi her zaman güzelliğine odaklanmıştır. Bu özelliği yüzünden her zaman Bella’yı kıskanmıştır, ve Bella’ya ondan nefret ettiği hissini vermektedir. Rosalie Bella’yı Edward’ın kendisini değil, ama Bella’yı istemesi ve ayrıca Bella’nın halen insan olmasından dolayı kıskandığını itiraf etmektedir, ve Bella’ya vampir olmayı seçtiği için çok kızmaktadır. (Tutulma, sayfa 164 – 166) Rosalie çok inatçı bir kişi olarak görünse de, konu Reneesme ve Emmett’e geldiğinde şefkatli bir yanı olduğu görülmektedir.

Çeşitli
Araba: Kırmızı Mercedes M3

Kişisel Tarihi
Rosalie 1933 yılında, babası, annesi, ve iki küçük erkek kardeşi ile birlikte Rochester’da yaşarken, İkinci Royce King ile tanıştı. Royce’un babası Rosalie’nin babasının çalıştığı bankanın ve şehirdeki daha pek çok kazançlı işin sahibi idi. (Tutulma, sayfa 156) İki aylık bir flört döneminden sonre İkinci Royce King ve Rosalie nişanlandılar. Çok şatafatlı bir düğün hazırlıklarına başladılar. Bir gece Rosalie arkadaşı Vera’nın evinden kendi evine yürürken çok sarhoş bir grup adam ile karşılaştı. (Tutulma, sayfa 159) Adamlar Rosalie’ye adı ile seslendiklerinde, Rosalie adamların nişanlısı Royce ve arkadaşları olduğunu anladı. Şiddet görüp, tecavüze uğradıktan sonra, sokağın ortasında ölüme terk edildiği sırada Carlisle Cullen kanının kokusunu alıp, onu buldu. (Tutulma, sayfa 160)

Rosalie’nin, tıpkı Esme’nin kendisine olduğu gibi, Edward’a eş olacağını düşünen Carlisle, Rosalie’yi bir vampire dönüştürdü. Rosalie kendisini ölüme terk eden 5 adamı (ve Royce’un iki adet korumasını) öldürerek öcünü aldı. Bugüne kadar Rosalie sadece o insanları öldürmüştür, ve kanlarını tatmamıştır.

Rosalie 1935 yılında Appalachia’da avlanırken bir ayı tarafından öldürülmek üzere olan Emmett’e rastladı. Arkadaşı Vera’nın oğluna çok benzediğini düşündüğü Emmett’i Carlisle’ın yanında kadar taşıdı. Carlisle Emmett’i bir vampie dönüştürdü ve Emmett Rosali’nin ruh eşi oldu. Emmett ile evlendiler ve halen çok yoğun ve fiziksel sevginin yer aldığı güzel bir ilişkileri var.

Rosalie Edward Forks’ta Bella ile tanıştığında çok kıskanır. Rosalie Edward’ın kendisini veya şimdiye kadar karşılaştığı diğer kadınları değil de, Bella’yı seçmesini kabullenmekte zorluk çeker. Rosalie ayrıca Bella’nın halen insan olmasını ve normal bir yaşam sürebilmesini de çok kıskanmaktadır. Bella’nın kendi rızası ile vampire dönüşmek istemesi Rosalie’yi çok üzer.

James Bella’nın peşine düştüğünde, Rosalie James’i şaşırtmak için Bella’nın kıyafetlerini giymeyi reddeder. (Alacakaranlık, sayfa 401) Bella’yı ailesi için bir tehlike olarak görür ve Bella için kendi güvenliklerini tehlikeye atmalarını onaylamaz. (Alacakaranlık, sayfa 401)

Edward Bella’yı terk ettikten sonra, Alice Bella’nın bir kayalıktan atladığını gördüğü sırada Rosalie Alice’in yanındadır. Alice neler olduğunu görmek için Forks’a gittiğinde, Rosalie Edward’ı arar ve ona Bella’nın öldüğünü söyler. (Yeni Ay, sayfa 415) Yaptıklarından dolayı çok acı çeken Rosalie, Bella, Edward ve Alice ile havaalanında karşılaşır ve Bella ve Edward’dan kendisini affetmeleri için yalvarır. (Yeni Ay, sayfa 497)

Bella’nın düğününde Rosalie Bella’nın saçlarını yaparak Alice’e yardım eder. (Şafak Vakti, sayfa 43) Rosalie Bella Edward’a doğru yürürken piyano çalar. (Şafak Vakti, sayfa 47)

Bella hamile olduğunu anladığında, doğmamış çocuğunu korurken kendisine yardım etmesi için Rosalie’yi arar. Rosalie, Edward veya Carlisle’in bebeğe zarar vermemeleri için Rosalie’nin koruması gibi davranır. Rosalie Bella’nın banyoya gitmesine yardımcı olur ve ayrıca bebeğin kan istediğini fark ettiklerinde Bella’ya kan bulunmasında yardımcı olur. Reneesme doğduğunda Bella bir vampire dönüşene kadar yiğenine bakar ve çok sevgi dolu bir hala olur.

Volturi tüm Cullen ailesini tehdit ettiğinde, Rosalie ailesini korumak için Emmett ile birlikte kuzeyde yaşayan göçebe vampirlerden yardım istemeye gider.

Film(ler)de Rosalie’yi Canlandıran Oyuncu: Nikki Reed

125 yorum alan yazıRosalie Hale

 • avatar rosalie cullen

  bbS: bencede hiç güzel bir kız değil başka bir oyuncu kullanılsaymış keşke…

  gurban ol ona sen Grin bnce sppr

 • avatar emmet_rosalie

  çok iyi bi oyuncu ve bence çok güzel,çok tatlı kız Heart In Love Angel Kissing

 • avatar h4z4l

  bence rosalie çok güzel…ve çok yetenekli sahiden rolünün hakkını veriyor.

 • avatar Strawbery

  Şimdi haksızlık yapmıyalım güzel değil ama rolünün hakkını veryor Lamp

 • avatar BEL-EDW

  Strawbery: Şimdi haksızlık yapmıyalım güzel değil ama rolünün hakkını veryor

  katılıorum ol icabı sewmiorum ama

 • avatar rosi.

  ay inanmıyorum bu kız rosalie mi???gerçek hali hiç benzemiyo ama sarışınken daha güzel bencee…

 • avatar alize kaya

  the O.C diye bir yabancı dizi vardı. Nikki orda da oynuyordu.

 • avatar rabertezgi

  filmdeki kişilige gre çk ii bi kız secmsler. ya da o çk ii oynuyoo Smile Smile

 • avatar -samara-

  AKADAŞLAR SİZ ALACAKARANIĞIN ASIL KADROSUNU GÖRDÜNÜZMÜ YANİ YAZARIN AKLINDA OLAN AMA Bİ DAKIM TERSLİKLERLE BU GRUP OLUŞAN .ORDA rosaile in gerçekte kimin oynıyacağnı görmişrüm gerçekten güzel bi kızdı yazar o kıza teklif etmiş ama o kabul etememişmi bişey olmuş işt tam hatırmamıyom sonra niki reed role alınmış ama yazarın dediğine göre hala içinde rosailenino alması o kadra uygun değil gibi bir his varmış çünkü çok güzl ve nefes kesici olduğu söyleniyo niki güzel am o kadr değil

 • avatar Si_m_Ge

  bence nikkide güzel o kadar hakkını yemeyin

 • avatar alicec_cullen

  Strawbery: Şimdi haksızlık yapmıyalım güzel değil ama rolünün hakkını veryor

  Kesinlikle bi insan bu kadar harika oynayamaz en azından bellanın ağzı gibi saçma hareketlerde bulunmuo çünkü bella farkındaysanız edward ile sınıfta tanıştığında ağzına dikkat edin çocuğu yiyecek gibi oynatıo çok sinir bozucu Really Angry

 • avatar rosalie cullen

  alicec_cullen: Kesinlikle bi insan bu kadar harika oynayamaz en azından bellanın ağzı gibi saçma hareketlerde bulunmuo çünkü bella farkındaysanız edward ile sınıfta tanıştığında ağzına dikkat edin çocuğu yiyecek gibi oynatıo çok sinir bozucu

  ve ayrıca sürekli elektrik çarpmış gibi kafasını sallayıp gözünü kırpıştırıo bende fark eddim ağzı durmuo Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

 • avatar ebrulim

  yaa bu halide ii de filmdeki role pek yakışmamış sapsarı saçlı çok gsl bişi fln yada film de bişiye benzetiolar (daha gzl ve sarışın biri biri oynamalıydı ) Clover

 • avatar DuYgUpAtTiNsOn

  normalde sarışın ve bayaz tenli bile deil bu kız..ama vampir haliyle gsl gerçk haliyle de tatlı…bu fotoda tipi kaymış ama

 • avatar sp

  valla kim ne derse desin belladan daa güsel oldu kesin alice bide bu rose çok güseller Cute

 • avatar merlina

  sp: valla kim ne derse desin belladan daa güsel oldu kesin alice bide bu rose çok güseller

  katılıorum canım

 • avatar sp

  merlina: katılıorum canım

  saol şekerim Blowing Kisses

 • avatar wampire-bgl

  bence mükemmel bi güzelliği var hani dünyalar kadar gzl olmasada gzl bence rolünüde mükkemel ii yapıyo çoook seviyorm rose uda nikkiyide GrinGrin Kiss Kiss Kiss Kiss Kissing Kissing Kissing Kissing In Love In Love

 • avatar M.Edward.Bella

  Rosalie bence çok güzel xD xD rolünüde çok iyi yapıyor şimdi hakkını yemeyin kızın! çoğu oyuncu bi film için kendi üzerinde değişiklik yapmaz ama o saçını boyamış yaa inanmıyorum xD saçlarına zarar vermiş xD Laugh ROTFL

 • avatar angie.rb

  rolünün hakkını veren bi oyuncu bence,yalnız kendi koyu kumral saç rengi çok güzelmiş=)böyle çok hoş duruyo ama rol gereği sarı olmak zorunda tabi ne yapsınWink

 • avatar wampire-bgl

  M.Edward.Bella: Rosalie bence çok güzel xD xD rolünüde çok iyi yapıyor şimdi hakkını yemeyin kızın! çoğu oyuncu bi film için kendi üzerinde değişiklik yapmaz ama o saçını boyamış yaa inanmıyorum xD saçlarına zarar vermiş xD

  saçı boya deil perukmuş Wink Wink Big Smile Big Smile ROTFL Laugh

 • avatar leyla1075

  wampire-bgl: saçı boya deil perukmuş

  ewt bende dergide okudum peruk takıomuş Smile

 • avatar M.Edward.Bella

  wampire-bgl: saçı boya deil perukmuş

  olsun… sonuçta saç diplerindeki aralıkları kapatıyo ve beynin hava almasını engelliyo… buda zarar Wink Smile

 • avatar rosalie cullen

  bence nefes kesici olmasada çk ama çk güzel Laugh Laughharika bi kadın

 • avatar rosalie cullen

  wampire-bgl: saçı boya deil perukmuş
  </blockquo nerden öğrendin dergiden filansa bende alıcamda!!!!!!!!!!!!!!! In Love In Love

 • avatar edward17

  ya şu edward ın yada edward ın ya da bella nın resmi varsa bi atıverin Wink

 • avatar wampire-bgl

  rosalie cullen:

  valla ben dergide okumadım nettede var okuyablrsn yani ben arayıp bulmuştum Wink Wink Wink Wink ROTFL Laugh

 • avatar mlssss

  yani kitapta abartılan kadR güzel deil kris 1000 basAR
  (buarada nikki red hayranları üzgünüm bu sadece bnm düşüncem)

 • avatar wampire-bgl

  mlssss: yani kitapta abartılan kadR güzel deil kris 1000 basAR
  (buarada nikki red hayranları üzgünüm bu sadece bnm düşüncem)

  istediğini söyleyebilrsn ztn senn düşüncen bu kimse karışamaz bence rosalie gzl yani meselaGrinGrin

 • avatar wampire-bgl

  ya bu kadna hastayım ya hele şu beysboldaki hali sprrrGrin

 • avatar FanPire_o7

  rosalie cullen: ve ayrıca sürekli elektrik çarpmış gibi kafasını sallayıp gözünü kırpıştırıo bende fark eddim ağzı durmuo

  aynene bide diolar edward bellayı yicekmiş gibi bakıyo hadi be ordn asıl bella edwardıma yicekmiş gibi hareketlerde bulunuoyo Confused Confused kesinlikle katılıyorum kesinlikle anti bella anti kris Devil Devil

 • avatar esraaaa

  bence gzl değil.ama sarı saç daha çok yakışıo
  kitapta çooooooooook gzl dio ama filmin ençirkinlerinden

 • avatar edwardbadem

  rose sarışınken nefes kesici olabilio bnce Grin

 • avatar rosalie cullen

  rose ye çirkin dienler kendilerini kandırıolar tabi herkezin düsünceleri farklıı bence kristin en ama en çirkini diemem az da olsa güzel denilebilecek kadar güzel ama bn nefrett ediormmmm Grin Grin Grin Grin Grin

 • avatar wampire-bgl

  rosalie cullen: rose ye çirkin dienler kendilerini kandırıolar tabi herkezin düsünceleri farklıı bence kristin en ama en çirkini diemem az da olsa güzel denilebilecek kadar güzel ama bn nefrett ediormmmm

  katılıyorum sana bence bellada iyi ama filmde çok bakımsız o yüzdn çirkin duruyo
  roseda bakımlı olunca tabi ki gzl duruyoGrin

 • walla gsll kız ne diim Allah sahibine bağışlasın Grin Grin

 • avatar rosesra

  nikki Kiss Kiss

 • avatar _Edward_

  o kadarda güzel değil ama rolünü iyi yapıyo

 • avatar kristen.

  çok güsell yaGrin

 • avatar esraaaa

  tipsizin teki..!!filmi bozmuss..

 • avatar esin canata

  kitaptaki kadar abartılı deil ama bnc güzel kız {bella daha güzel}rolünü yapıyo ama siyah saçlıyken daha güzel olmuş

 • avatar lox_3434

  benim düşüncem güzel kız sert biraz.sizinde değiniz gibi rolünün hakkını verior buarada new moon daki tipi güzel değil ama bence..

 • avatar gzm_edward

  gayet hos biri bence.. rolünde de oldukca basarılı..

 • avatar rosalie hole

  evet bncede çok güzel bir kadın bayılıorum ona Big Smile

 • avatar serobert

  cok gzLLl yhaaa ….!!! hayyatta bunlar gibi olmkk varmıss….. Evil Grin Evil Grin Evil Grin Evil Grin

 • avatar PelinSude

  filmde gerçek hayattan dha güzel bnce ama kitapta anlatıldıgı kadarda nefes kesici değil bnce

 • avatar birsuaslan

  güzel kız ama bellaya kötü davranması kötü

 • avatar edward_sura

  ya bnce gerçek hayatta çirkin filmde de idare eder bellaya çok kötü davranıo Frown

 • avatar mary_alice_brandon

  YA Bişi sorcamm..Rose alice i seviomu…

  Bu arada Harika biri çok seviorum senii NİKKİ…

 • avatar 1236

  çok güsel bir oyuncu ciddi bir şekilde rolunü diziplinli bir şekinde çokta beyeniyorum kendisini

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.