Rob’ın Saati

Türkiye’nin İlk Robert Pattinson Hayran Sitesi – Kaynağından Doğru ve Kaliteli Haber;

Bizler robertpattinson-tr.com ekibi olarak, tamamen Robert Pattinson’ın Türk Hayranlarını Rob’un hayatındaki gelişmelerden haberdar etmek amacı ile bu siteyi oluşturduk. Üzülerek belirtiriz ki, kendisine olan hayranlığımız dışında Robert Pattinson ile uzaktan, yakından herhangi bir ilişkimiz yoktur.

Bizi Facebook’dan da takip edin..!!

Bizi Twitter’dan da takip edin!

Gelecek Dünyalar!

High Life
Yönetmen: Claire Denis
Rol: Monte
Durumu: Tamamlandı
Vizyon Tarihi: ?
Film ile İlgili Haberler

Damsel
Yönetmen: David Zellner
Rol: Samuel
Durumu: Tamamlandı
Vizyon Tarihi: ?
Film ile İlgili Haberler

The Lighthouse
Yönetmen: Robert Eggers
Rol: ?
Durumu: Post-Production
Vizyon Tarihi: ?
Film ile İlgili Haberler

The King
Yönetmen: David Michôd
Rol: The Dauphin
Durumu: Post-Production
Vizyon Tarihi: ?
Film ile İlgili Haberler

Waiting for the Barbarians
Yönetmen: Ciro Guerra
Rol: Mandel
Çekim Tarihi: 29 Ekim
Bitiş Tarihi: ?
Film ile İlgili Haberler

The Devil All the Time
Yönetmen: Antonio Campos
Rol: Roy Lafferty
Çekim Tarihi: Şubat 2019
Bitiş Tarihi: ?
Film ile İlgili Haberler

The Souvenir: Part II
Yönetmen: Joanna Hogg
Rol: ?
Çekim Tarihi: ?ı
Bitiş Tarihi: ?
Film ile İlgili Haberler

Idol’s Eye
Yönetmen: Olivier Assayas
Rol: ?
Çekim Tarihi: ?
Bitiş Tarihi: ?
Film ile İlgili Haberler

The Trap
Yönetmen: Harmony Korine
Rol: ?
Çekim Tarihi: ?
Bitiş Tarihi: ?
Film ile İlgili Haberler

Ülkelere Göre Ziyaretçi Dağılımı

free counters

Jasper Hale

Genel Bilgi

İsim: Jasper Hale (daha önceden “Jasper Whitlock” olarak bilinirdi)
Doğum Tarihi: 1843
Doğum Yeri: Houston, Texas
Yaşadığı Yer: Forks, WA
Durumu: Vampir
Dönüşüm Tarihi: 1863
Dönüştürücü: Maria

Dış Görünüşü

Saç Rengi: Bal Sarısı
Eye Color: Sarı/Siyah
Boyu: 190 cm
Diğer: Kaslı, ama zayıf, tüm vücudu geçmişte yenidoğan vampirlerle yaptığı zorlu dövüşlerden kalan hilal şeklinde yara izleri ile kaplıdır

İlişkileri
Aile: Cullen Ailesi
Ruh Eşi: Alice Cullen
Arkadaşları: Bella Swan, Peter, Charlotte, Denali Klanı
Mesleği: Cornell’de Felsefe Eğitimi almak; Sivil Savaş sırasında bir Binbaşı

Kişilik

Özel Yetenekleri: Diğer insanların duygularını hissetme ve kontrol altına alma.
Hobileri: Ailesi ile yürüyüş yapmak
İlgi Alanları: Akademik Araştırmalar
Tanımı: Derin düşünceler içinde, ama karizmatik. Geçmiş patırtılı yaşantısından sonra Cullen Ailesinin vejeteryan yaşam tarzına uyum sağlamayı çok zor bulur. Alice olan aşkından dolayı bu duruma ayak uydurmaya çalışmaktadır.

Çeşitli

Araba: Bilinmiyor; ama Edward’ın motorsikletine karşı ilgili (Tutulma 234)
Müzik: Bilinmiyor
Çeşitli: Seattle’da sahte doğum belgeleri vs düzenleyen bir adamla bağlantısı var. Tahminen Cullen Ailesinin kimlik değiştirme işlemlerinin sorumlusu.

Kişisel Tarih

Jasper Whitlock 1843 yılında Houston Teksas’ta doğru.1861 yılında daha 17 yaşına gelmeden Müttefikler Ordusuna katıldı. Yirmi yaşında olduğunu söylediğinde boyu uzun olduğu için askerlerin giriş kayıt işlemlerini yapan görevli asker ona inandı. Bir vampire dönüştürüldüğünde ailesi ve küçük kız kardeşi halen hayattaydı, onları bir daha hiç görmedi.

İlk Galveston çatışmasında Teksas’taki en genç Binbaşı rütbesine erişti. Ona verilen görevlerden bir tanesi şehirdeki kadın ve çocukları alıp, onları Houston’a götürmekti. Houston’a varmalarından hemen sonra, sivillerin yerlerine güvenle ulaştıklarından emin olunca at sırtında Galveston’a geri döndü. Dönüş yolunda üç dişi vampire – Nettie, Lucy ve yaratıcısı olan Maria ile karşılaştı. Maria Jasper’ı o gece ısırdı ve üç gün sonra Jasper yeni hayatına başladı.

Maria daha sonra onu sınırlar için savaşan acımasız dünyaya getirdi. Jasper Maria’nın sağ kolu oldu ve savaşta yenidoğan vampirleri eğitmekten sorumlu idi. Jasper, yeni çaylaklarla birlikte pek çok şehri ele geçirdi. Çok yetenekli bir savaşçı idi ve halen öyledir. Ayrıca o zamanlar Jasper özel yeteneğini keşfetti: etrafındaki insanların duygularını olağanüstü bir şekilde kontrol etme yeteneği.

Bu fırtınalı yıllar esnasında, Jasper, yenidoğan vampirler işe yaramaz hale geldiklerinde onların ortadan kaldırılması için ona yardım eden, Peter adında bir vampir ile arkadaşlık kurdu. Bir süre sonra sürdürdükleri yaşam tarzı her ikisini de rahatsız etmeye başladı ve Peter bu yaşantıdan ayrıldı. Beş yıl sonra, Charlotte isimli bir yenidoğan vampir ile keşfettikleri yaşam tarzı hakkında bilgi vermek için Jasper’a geri döndü. Bu konu ile ilgili yaptıkları ilk görüşmenin ardından Jasper kolaylıkla ikna oldu ve Maria’yı arkasına bakmaksızın terk etti.

Peter ve Charlotte ile birkaç yıl dolaştı, ama bir türlü içinde bulunduğu depresyondan kurtulamadı. Etrafındaki insanların duygularını olağandışı bir şekilde anlama yeteneği yüzünden insanları öldürürken onların o andaki hislerini yaşayabiliyordu. Hayatının ilk yüzyılında kana susamış intikam ve nefret duyguları için bir filtreydi ve Peter ve Charlotte ile dolaşırken diğer insanları avladığında onların yaşadığı terör ve korku duygularını hissetti. İnsanları öldürmekten yorulmuştu, ama insanları öldürmemek için gerekli iç disiplini sağlayamıyordu. Bunun için halen mücadele vermektedir. Sonunda Peter ve Charlotte’ten ayrıldı ve yoluna yalnız devam etti.

1948 yılının fırtınalı bir gecesinde, Philadelphia’da küçük, tenha bir bara girdi ve orada kendisine Carlisle’nin ailesini ve her ikisinin orada huzur içinde yaşayacaklarını gördüğünü anlatan Alice ile karşılaştı. İkisi birlikte oradan ayrıldılar ve 1950 yılında Cullen ailesini buldular.

2003 yılında Cullen Ailesi Forks, Washington’a taşındılar. Ailedeki tüm çocuklar liseye kayıt oldu. Jasper, Rosalie ile birbirlerine çok benzedikleri ve ikiz kardeş olduklarını söylemek dikkat çekmeyen bir açıklama olacağı için Rosalie’nin soyadını olan Hale ismini kullanmaya başladı. Bella Swan Forks’a yerleştiğinde Jasper Rosalie ve Emmett ile birlikte son sınıfa devam ediyordu.

Film(ler)de Jasper’i Canlandıran Oyuncu: Jackson Rathbone

164 yorum alan yazıJasper Hale

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.